Jste zde

Omlazení & revitalizace

Domácí zdravotní péče

Omlazení & revitalizace
  • JAIPHAL působí jako antioxidant na ochranu buněčných struktur
  • CHYAWANPRASH posiluje imunitní systém a působí antioxidačně na omlazování tělesných tkání
  • AMALAKI nápoj ASHWAGANDHA prospívá duševnímu zdraví a posiluje vitalitu organismu

          Doplňky stravy

Tato ájurvédská revitalizační kúra neboli "rasajána" či omlazovací terapie dlouhověkosti je vhodná pro regeneraci tělesného i duševního zdraví. Posiluje mladost, vitalitu, dobrou kondici, životní sílu a imunitní systém organismu. Podporuje asimilaci nutričních látek ze strávené potravy za účelem dobré výživy a optimálního fungování všech sedmi tělesných tkání. Užívejte po dobu 1-3 měsíců spolu s pravidelným režimem zdravé stravy v souladu s individuální konstitucí. Přečtěte si více o rasajáně

Kategorie: antioxidant, imunita, prodloužení délky života, stres, vrásky, omlazení, vitalita, energie, únava, slabost, vyhublost, zažívání, střevní potíže, regenerace, harmonizace

-10% Cena: 392 Kč
včetně DPH
původní cena 435,-

Složení

Himálajský ájurvédský čaj Jaiphal: 1 ks, ájurvédský nutriční elixír Chyawanprash: 1 ks, Amalaki nápoj Ashwagandha: 1 ks

Doporučené dávkování

Doporučené dávkování čaje: 2–3 šálky denně

Doporučené dávkování elixíru: 1 čajovou lžičku (tj. 5g/lžička) 2–3x denně

Užívejte ráno nalačno, během dne 1 hodinu před jídlem a večer před spaním.

Doporučené dávkování nápoje: 2 - 3 šálky denně

Příprava

Himálajský ájurvédský čaj: jednu čajovou lžičku bylinné směsi (cca 2 g) nechte 3–5 minut povařit nebo přelijte 250 ml vroucí vody a nechte 10 minut vyluhovat.

Ájurvédský elixír: jednu čajovou lžičku samostatně nebo zapít šálkem vlažného mléka či vody. Pro přípravu lahodného nápoje rozmíchejte jednu čajovou lžičku ve 250 ml vlažného mléka či vody.

Ájurvédský horký nápoj: pro získání zdravého a chutného nápoje rozmíchejte 1 čajovou lžičku (cca 2g) jemně namleté směsi ve 250 ml teplé vody a přidejte med podle chuti. Směs lze také přidat do smoothies a čerstvých šťáv.

Užívání

Himálajské byliny se tradičně nechávají alespoň 3–5 minut povařit v případě, že je používáme jako prostředek k optimalizaci duševních a tělesných funkcí organismu. Takto připravený odvar má silnější působení, jemnější chuť a příznivě ovlivňuje naše trávení, které je důležité pro správné vstřebávání prospěšných výtažků z himálajských bylin. Čaje pijeme jako součást denního pitného režimu po dobu trvání obnovy kýžených funkcí organismu. V případě očistné bylinné kúry užívejte čaj po dobu 1-3 měsíců v souladu s denním dávkováním uvedeným na obalu. Ponechejte týdenní pauzu po spotřebování každého balení.

Doporučujeme užívat maximálně dva čaje zároveň. Více čajů lze střídat v denním či týdenním režimu pokud je používáme k normalizaci běžných projevů při narušení rovnováhy tělesného nebo duševního zdraví. Čaje pijeme vždy odděleně s odstupem jedné hodiny. Pokud je používáme pouze jako podpůrný či povzbuzující prostředek, můžeme nechat byliny pouze vyluhovat bez omezené doby užívání. Pro optimální působení bylinného odvaru pijeme čaje teplé a před jídlem. Specifická chuť každého čaje je součástí terapeutického působení a odpovídá ájurvédským vlastnostem šesti chutí. Proto doporučujeme nepřidávat žádná sladidla.

Upozornění: Doplněk stravy s bylinami. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovávejte na suchém místě do 25°C. Nepřekračujte doporučené dávkování. Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
Země původu: Nepál, Indie

Průvodce ájurvédou

Ájurvéda neboli „nauka o životě“ je označována za matku všech léčebných systémů. Vyvěrá z hlubokého poznání, že lidská bytost je nedělitelný a vzájemně propojený komplex těla, ducha, mysli a životního stylu.

Více o knize