Jste zde

Hormonální rovnováha & žena

Domácí zdravotní péče

Hormonální rovnováha & žena
  • ASHOKA harmonizuje hormonální systém a menstruační cyklus
  • ARTHAVAPRASH optimalizuje psychický stav a příznivě ovlivňuje činnost ženské reprodukční soustavy

          Doplňky  stravy

Tato ájurvédská revitalizační kúra je vhodná pro optimalizaci hormonální i duševní rovnováhy a zdravou činnost ženské reprodukční soustavy. Narušení pravidelné činnosti ženského cyklu je způsobené stresem, duševním rozrušením, emocionální nerovnováhou, psychosomatickou disharmonií nebo je důsledkem klimakteria. Užívejte po dobu 1-3 měsíců spolu s výživnou stravou a pravidelnou relaxací.

Přečtěte si více o nejdůležitější ájurvédské bylině pro ženy "shatavari", která je obsažená v každé naší ženské bylinné směsi.

Kategorie: napětí, nervozita, podrážděnost, nejistota, hormonální rovnováha, štítná žláza, bolestivá menstruace, klimakterium, neplodnost, frigidita, snížená imunita, vaginální výtoky, děložní cysty, gynekologické potíže

-10% Cena: 379 Kč
včetně DPH
původní cena 421,-

Složení

Himálajský ájurvédský čaj Ashoka: 1 ks, ájurvédský nutriční elixír Arthavaprash: 2 ks

Doporučené dávkování

Doporučené dávkování čaje: 2–3 šálky denně

Doporučené dávkování elixíru: 1 čajovou lžičku (tj. 5g/lžička) 2–3x denně

Užívejte ráno nalačno, během dne 1 hodinu před jídlem a večer před spaním.

Příprava

Himálajský ájurvédský čaj: jednu čajovou lžičku bylinné směsi (cca 2 g) nechte 3–5 minut povařit nebo přelijte 250 ml vroucí vody a nechte 10 minut vyluhovat.

Ájurvédský elixír: jednu čajovou lžičku samostatně nebo zapít šálkem vlažného mléka či vody. Pro přípravu lahodného nápoje rozmíchejte jednu čajovou lžičku ve 250 ml vlažného mléka či vody.

Užívání

Himálajské byliny se tradičně nechávají alespoň 3–5 minut povařit v případě, že je používáme jako prostředek k optimalizaci duševních a tělesných funkcí organismu. Takto připravený odvar má silnější působení, jemnější chuť a příznivě ovlivňuje naše trávení, které je důležité pro správné vstřebávání prospěšných výtažků z himálajských bylin. Čaje pijeme jako součást denního pitného režimu po dobu trvání obnovy kýžených funkcí organismu. V případě očistné bylinné kúry užívejte čaj po dobu 1-3 měsíců v souladu s denním dávkováním uvedeným na obalu. Ponechejte týdenní pauzu po spotřebování každého balení.

Doporučujeme užívat maximálně dva čaje zároveň. Více čajů lze střídat v denním či týdenním režimu pokud je používáme k normalizaci běžných projevů při narušení rovnováhy tělesného nebo duševního zdraví. Čaje pijeme vždy odděleně s odstupem jedné hodiny. Pokud je používáme pouze jako podpůrný či povzbuzující prostředek, můžeme nechat byliny pouze vyluhovat bez omezené doby užívání. Pro optimální působení bylinného odvaru pijeme čaje teplé a před jídlem. Specifická chuť každého čaje je součástí terapeutického působení a odpovídá ájurvédským vlastnostem šesti chutí. Proto doporučujeme nepřidávat žádná sladidla.

Upozornění: Doplněk stravy s bylinami. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovávejte na suchém místě do 25°C. Nepřekračujte doporučené dávkování. Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
Země původu: Nepál, Indie

Průvodce ájurvédou

Ájurvéda neboli „nauka o životě“ je označována za matku všech léčebných systémů. Vyvěrá z hlubokého poznání, že lidská bytost je nedělitelný a vzájemně propojený komplex těla, ducha, mysli a životního stylu.

Více o knize